Witaj!

Stowarzyszenie Akademickie Ad Astra to grupa młodych, kreatywnych ludzi związanych ze światem akademickim UMK w Toruniu, którzy nie zadowalają się siedzeniem w domu. Od studentów po wykładowców wszyscy czujemy, że musimy się ciągle rozwijać, a najlepiej to robić realizując ciekawe projekty i pracując w grupie. Jeśli jesteś podobnie "niespokojnym duchem" to Ad Astra jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Stowarzyszenie Akademickie Ad Astra powstało w roku 2008, wśród studentów Bursy Akademickiej w Przysieku. Chcieliśmy działać, by w czasie studiów zdobyć jak najwięcej doświadczeń przydatnych później w życiu zawodowym.

  • Wspólnie zorganizowaliśmy wiele różnych szkoleń i warsztatów. Wkrótce,niektórzy z nas stanęli także w roli instruktorów. Zaczęliśmy się specjalizować w programach z pakietu Adobe - zwłaszcza w programie InDesign, który jest najlepszym na świecie programem do składu wszelkich publikacji drukowanych i cyfrowych.
  • Wkrótce zorganizowaliśmy też wyjazd studentów do Izraela w ramach projektu "Building Bridges". Mamy na koncie organizację kilku wyjazdów zagranicznych dla studentów, w ramach których m.in. przeprowadzaliśmy akcje promocyjne dotyczące Województwa Kujawsko Pomorskiego.
  • Stowarzyszenie jest pomysłodawcą i organizatorem pierwszych czterech edycji Dobroczynnego Balu Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego. Ta impreza gromadziła regionalnych decydentów, ludzi biznesu, kultury, nauki, mediów i innych na wspólnej zabawie w czasie której zbieraliśmy pieniądze na instytucje zajmujące się na co dzień pomaganiem innym.
  • Od pięciu lat organizujemy Torun Rueda Festival - imprezę dla miłośników salsy kubańskiej w stylu casino.
  • W ostatnim czasie przeprowadziliśmy też kilka akcji pod nazwą Ad Mala, w ramach których rozdaliśmy w Toruniu ponad 300 ton jabłek od polskich sadowników, które z racji rosyjskiego embarga musiały pozostać w kraju.
  • Organizujemy też Toruńską Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbywa się nocą na odcinku ponad 40 km.
  • Współorganizowaliśmy Ogólnopolskie Obchody Dnia Judaizmu w Toruniu (17 stycznia 2016r.).
  • Jesteśmy otwarci na każde nowe wyzwanie.